Извънземен футбол на стадиона в Китанчево!

13.05.2012 21:30

Най-красивият мач във футболната история на селото се състоя тази вечер в Китанчево. На терена един срещу друг се изправиха двата най-силни тима в Разградската зона - домакините от Китанчево и "звездните" им гости от отбора на Скрита сила - с. Мъдрево. Вихрено темпо, тотална преса, прекрасни комбинации и едно от най-важните неща - изключителен феърплей бяха само част от нещата, с които може да се опише този мач. Мач, пред който бледнееха всички срещи от изминалия кръг в "А" - професионалната ни футболна група. Случайно бях нарекъл, че чакаме върха на сладоледа. Момчетата на двата отбора, преди десерта ни поднесоха от най-скъпото френско шампанско, гарнирано с трюфели и хайвер. Такава сърцата игра едва ли може да се наблюдава по други стадиони в България. Както винаги, треньорският щаб ни изненада с още нови попълнения, които се представиха повече от блестящо. Няма друг такъв ляв бек, какъвто тази вечер бе Симо. С включванията му както в защита, така и в няколко много опасни наши контри, това момче ни напомни за самия Цанко Цветанов от славния тим на националния ни отбор от незабравимата 1994 година. Това момче отказа иначе изключително силното дясно крило на гостите. Спокоен, с невероятен дух, той бе много повече от помощник на блестящата ни двойка централни защитници Йозкан и Осман. Не по-зле се включиха и другите две попълнения - Фадли и Салим. Не съм сигурен дали не греша за имената, единият играеше с номер 15, а другият с номер 7. Отдавна се нуждаехме от помощник на неуморимия тази вечер - Иниеста и в лицето на Фадли най-после го открихме. Изключително борбен, със 100% точни отигравания, от такъв офанзивен халф винаги сме имали нужда. Включванията на Салим по дясното крило пък напомниха много за най-доброто дясно крило, което сме имали до сега поне според мен - Айдън Меджид. Какво да кажем за Иниеста, Серхан, Меси, Бейхан, Ахмед. Страх ме е да не пропусна някого, защото всички момчета тази вечер надскочиха себе си. От толкова хвалби, пропуснах да спомена резултата, но той е най-маловажното нещо от вечерта - 2:2. Поведохме в 33-та минута с прекрасен гол с глава на Меси, след пробив именно по дясното крило. Забележете, че най-ниският футболист на терена бе охраняван от един от най-високите от гостите, но те не познават Меси и той ги наказа. Съдията, опиянен от брилянтната игра на двата отбора не искаше да дава край на това първо полувреме. Имаше закачки с публиката, която отново се представи по европейски и аплодираше хубавите изпълнения и на двата отбора. На подвикване да свири вече края на полувремето, друг зрител отговори, че съдията никога не е свирил по-красив мач и не му се иска той да свършва. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за нашите. Издържа ли се обаче на такова бясно темпо? Второто полувреме започна така, както свърши полувремето, с много силна игра и на двата тима. След 60-та минута обаче започна да проличава класата и на гостите. Нашите момчета се поумориха и гостите започнаха по-настървено да поглеждат към нашата врата. Така се стигна до изравняването в 68-та минута. След отлична комбинация отляво гостите отбелязаха изравнителния гол с топовен изстрел от около 17 метра. Настъпи стъписване у нашите момчета и 4 мин. по-късно гостите ни матираха с двуходова комбинация в нашето наказателно поле и неубедителна изява на Джемихан. И когато някои очакваха, че гостите ще ни довършат, Йозкан с бомбен шут тресна напречната греда и напомни на всички, че мачът не е свършил. Последваха две много опасни наши акции и при третата - вездесъщият Меси влуди публиката с невероятно попадение. До края и двата отбора имаха възможности да решат нещата в тяхна полза, но може би тогава резултатът нямаше да е реален. Какво можем да кажем за гостите? Ами такъв силен, дисциплиниран  и толерантен отбор не е гостувал в Китанчево. Знаем за дългия опит на този тим във "В" група и всички се убедихме, че това никак не е случайно. Въпреки,че като местен патриот ми се иска нашият тим да е краен победител в двубоите между двата отбора не можем да не поздравим гостите за интелигентната и мъжка игра, която демонстрираха тази вечер. Публиката може само да си мечтае всички мачове да са като този, който наблюдавахме тази вечер. Да пожелаем искрено успех и на двата отбора и нека по-добрият да продължи напред!