Логично отстъпихме върха!

06.04.2013 21:04

Момчетата от отбора на "Единство" отстъпиха, макар и със случаен гол-шедьовър, отбелязан и с помощта на силния вятър. Резултатът 0:1 в полза на "Хановете" от Исперих обаче си беше съвсем закономерен с оглед на играта, показана от двата отбора. На селския стадион в местността "Кору алтъ" липсваше единството в нашия отбор. Голяма част от момчетата, след като получат или отнемат топката, не знаеха какво да правят с нея. Голямото напрежение в нашия отбор си каза думата и момчетата разочароваха около 1000-та зрители дошли да наблюдават зрелище. Такова на терена за съжаление не се получи. Слаба игра и на двата отбора през първото полувреме, но Фортуна се усмихна на гостите, когато едно центриране от корнер влезе директно в мрежата на иначе единия от малкото наши момчета, които се представиха добре.Въпреки, че получи нещастен гол, Никито спаси няколко много трудни топки, така че не можем да виним това момче. Такъв стабилен вратар сме нямали отдавна. Всъщност мое мнение е, че след дълбок размисъл не трябва да виним и нито едно от останалите момчета. Отборът ни бе надигран от силно мотивиран (най-вече финансово) отбор, който през второто полувреме показа, че не случайно има претенции за "В" групата. Единствените ни претенции към нашите момчета могат да бъдат, че не успяха да ни зарадват със сърцата игра, каквато изтънчената ни публика е свикнала да наблюдава. Иначе в мача имаше от всичко, много скоростни атаки, за съжаление повечето създадени от гостите, изключителен феърплей, въпреки показаните няколко жълти картона, пропуски и две греди, по една за двата отбора. Мачът започна с леко превъзходство на гостите и те първи създадоха няколко опасни положения. Най-чистото от тях обаче бе именно пред тяхната врата, малко след гола. След прекрасно изпълнен пряк свободен удар, вратарят на гостите - Сашо изпусна топката и само малшансът попречи на нашите момчета да изравнят. Най-много обаче трябва да съжаляваме за прекрасното изпълнение на Ертан, който от движение стреля мълниеносно към вратата на гостите, но десният стълб бе верен помощник на Сашо, който с няколкото си добри спасявания през второто полувреме отказа нашите нападатели. Taka закономерно "хановете" си тръгнаха с трите точки и поведоха в таблицата в нашата група. За нас остава изводът, че първото място не трябва да е идея фикс и мисълта за него може само да пречи на добрата игра. Дано в оставащите срещи момчетата ни играят по-освободено и отново да доставят единственото останало удоволствие на изстрадалия наш селски живот, а именно радостта от великата игра, наречена футбол