Втора нещастна загуба!

16.04.2012 18:10

Втора нещастна загуба отбеляза отборът на Китанчево за втория полусезон. Този път тимът-щастливец се оказаха железничарите от Самуил. При изключително равностойно първо полувреме домакините се оттеглиха на полувремето с комфортната преднина от 3:1. А нещата на терена изобщо не предвещаваха такъв резултат. Мачът започна с много предпазлива игра от страна и на двата отбора. Дори може да се каже, че първите 20 минути бяха  скучни. Интригата започна след първия гол на домакините, отбелязан след хубаво извеждащо подаване. След това играта се отвори и нашите момчета започнаха да поглеждат по-често към вратата на домакините. Последваха два хубави удара на Стоян, но топката и двата пъти премина на сантиметри над напречната греда. И когато всички очаквахме изравняване, домакините изненадващо отбелязаха щастлив втори гол от около 26-27 метра. Тогава нашите момчета започнаха излишно да нервничат. Вездесъщият "Меси" - Ертан върна интригата в мача с хубав гол в 38-та минута. Две минути по-късно обаче домакините отново ни попариха с трети гол във вратата на Джемихан. След почивката, както във всеки от последните няколко мача нашите започнаха здраво да мачкат противника. Последваха две супер-положения пред Меси, но за съжаление нашето момче пропусна. При първото топката облиза лявата греда на вратата на Самуил, а при второто домакините изчистиха с глава от голлинията. Третото положение обаче Меси не пропусна -2:3. Обръча около самуилската врата се затегна.  Пропиляваха се доста положения. Борилия се през целия мач  Бейхан също беше орисан с малшанса да пропусне на два пъти при много изгодни положения. Като на шега обаче се изнизваха минутите на това второ полувреме, а изравнителния гол така и не падаше. Треньорът ни направи три смени, с които натикахме домакините в тяхното поле, на моменти отборът на Самуил изпадаше в глуха защита. Мачът започна да прилича на мач от А ПФГ, домакините водейки в резултата се хвърляха като заклани петли и печелеха от така ценното време, с което успяваха да играят и по нервите на нашите момчета. В един момент пламнаха и искри на терена, провокирани отново от симулативна игра на играчите от Самуил. Твърде снизходителен бе съдията, като показа само жълт картон на футболиста на домакините и вместо да даде поне пет минути продължение, главният рефер свири край на мача три минути преди изтичане на редовните 90. Случайно или не, започна да им става навик на съдиите да порязват нашия отбор, когато е в подем. Така или иначе те постигнаха своето с това 3:2. Резултатът, отново държа да отбележа,че никак не отговаря на това, което се случи на терена. Нашите момчета направиха мача, а домакините отбелязаха повече голове. Важното, което стана обаче е, че нашите момчета отново спечелиха сърцата на феновете със себераздаването си на терена. Трябва да свикнем с мисълта, че не винаги мачовете се печелят, но е важно да се губят с достойнство. Някои може би ще оспорят това мое мнение, но нашите момчета днес се представиха повече от достойно. С малко повече късмет можехме и да сме победители, но трябва да има и такива мачове.